2015. május 13., szerda

Amiről a puszta mesél Bölcs Bagoly könyvek

Kis Tamás
Amiről a puszta mesél

Milyen érdekes múltja van a világhírű magyar pusztának, a Hortobágynak! Valaha virágzó falvak sokasodtak rajta, azután felégette a török, legelő sarjadt a szántóföldek helyén, és pásztorok, pákászok, betyárok birodalma lett a végtelen síkság.
Kiss Tamás debreceni költő szép képeskönyvéből nemcsak a romantikus múltat, a puszta mai életét, különleges növény- és állatvilágát ismerjük meg, hanem képet kapunk első nemzeti parkunk biztató jövőjéről is. A Bölcs Bagoly sorozatban megjelenő képeskönyvet Berki Viola szebbnél szebb művészi rajzai díszítik.

Írta: Kis Tamás
Rajzolta: Berki Viola