2016. augusztus 28., vasárnap

Eredeti ára 41.- Ft

Nagy Mari - Vidák István
Játékok vízparti növényekből

Tudod-e, mi a békamerettyű, a babszekér, a zuzuló, a lésza, a kászu? Készítettél-e már nádi hegedűt, kákatutajt, kéregcsörgőt, kölyöksárkányt? Minderre megtanítanak a szerzők, a Fiatal Népművészek Stúdiójának tagjai, akik évek óta járják az országot, hogy pákászoktól, csíkászoktól, öreg pásztoroktól ellessék a népi játékkészítés fortélyait. Régi könyveket bújnak, nádat vágnak, fakérget hántanak, s kezük nyomán új életre kelnek a ma már múzeumi raktárakban porosodó hajdani használati tárgyak, játékok. Próbáld meg te is, csináld velük! A kezdet nehézségein átsegítenek a szöveges játékleírások, a rajzok, a fotók., Ha valahol megakadsz, kérd a szerzők tanácsát.

retro okoskönyv
retro barkácskönyv