2016. szeptember 22., csütörtök

20000 példány

Centi barátai meseregény

Centi barátai

Nem is olyan régen a Rádió gyerekműsorában hangzott el folytatásokban Centi és a Csicseri bolt lakóinak vidám története. A meséből két könyvre is telt: az első kötetet Centi címmel megtalálod a könyvtárban,ha nem olvastad vagy hallgattad volna. A második kötetben hősünk, Centi, újabb kalandokra indul barátai társaságában. Expedíciót szervez a Déli-sarkra Csicseri apó és Fregatt Ákos megmentésére, megvív a gonosz kandúrral, Szafárival, aki a bolt állatait cirkuszi számokra akarja betanítani, visszajutattja Csicsit, az ezüstmadarat szülőbolygójára, és megírja a Csicseri bolt történetét. Közben persze megnő, békét köt legfőbb ellenfelével, Colossal, s a már bátor és erős Centi elvisz a Csicseri boltba egy olyan gyenge és félénk kisfiút, amilyen ő volt valaha. A szép mesét Kovács Péter rajzaival adjuk közre.

Írták: Tarbay Ede;Marék Veronika; Urbán Gyula
Rajzolta: Kovács Péter