2014. december 5., péntek

Amiről a jégvilág mesél Bölcs Bagoly könyvek

Rockenbauer Pál
Amiről a jégvilág mesél

A telvízió képernyőjéről ismert szerző, úgy látszik, nem fél a hidegtől. Szenvedélyesen járja az örök jég és hó birodalmát a magas hegységekben, sőt arra is alkalma nyílt, hogy a déli és északi sarkvidékre is eljusson. A gyerekkönyvtárakban tartott előadásain sokszor kérdezték meg már tőle: mi a szép ebben a halott világban? mi vonzza úgy oda a bátor férfiakat? Hogyan viselik el a fél éves éjszakát a sarkkutatok? hol van a leghidegebb a világon? Él-e pingvin az északi sarkvidék jégtábláin, jegesmackó a délin? Milyen a sarki nyár? Balogh Péter illusztrációinak segítségével a szerző most minden kis olvasóját beavatja a jégvilág titkaiba, rejtett szépségeibe.

Írta: Rockenbauer pál
Illusztrálta: Balogh Péter